grantyprzyciskv1.png

pociagjs.jpg

Przekaż nam 1 % podatku

Szanowni Państwo
Można już składać zeznanie podatkowe. Przy tej okazji warto pamiętać o oddaniu 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego.
Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska prowadząca Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Dlaczego my?

Fundacja podejmuje działania mające na celu ochronę i promocję idei ochrony obiektów poprzemysłowych dokumentujących historię techniki oraz rozwój gospodarczy historycznego Śląska. Misja Fundacji realizowana jest poprzez fizyczną ochronę dóbr będących w zakresie naszych zainteresowań oraz poprzez działania o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym. Fundację tworzą:

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej,
Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach Szopienicach,
Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, [w organizacji]
Parowozownia Dzierżoniów – filia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, [w organizacji]
Muzeum Śląskiej Porcelany w Tułowicach k. Opola [w organizacji]
Muzeum Technik Rolnych w Piotrowicach Świdnickich k. Jaworzyny Śląskiej, [w organizacji]
Co się dzieje ze środkami pozyskanymi przez Fundację?
W kwestiach finansowych najważniejsza jest dla nas transparentność. Rokrocznie Fundacja opracowuje i publikuje Sprawozdanie Finansowe, które w szczegółowy i przejrzysty sposób ilustruje sposób pozyskiwania i pożytkowania środków finansowych.

Co zyskujesz przekazując swój 1% na działalność Fundacji?
W aktywny i widoczny sposób włączają się Państwo w ratowanie dóbr kultury technicznej. Każdy nasz Darczyńca, bez względu na wysokość przekazanego nam 1%, otrzymuje od nas całoroczny bilet wstępu ( zw. złoty bilet) uprawniający go do nieodpłatnego zwiedzania Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach oraz udziału we wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach.

Jak przekazać nam swój 1%?
Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać nasz numer KRS.

Nasz numer KRS:

Z pozoru niewielka kwota, jaką przekazujemy na wybrany cel staje się częścią większej sumy, którą Stowarzyszenie może wykorzystać na swoje cele statutowe. Mając do wyboru oddanie tego 1% podatku do Skarbu Państwa lub na organizacje pozarządowe, które poświęcając swój czas i środki czynią wiele dobrego, coraz więcej osób decyduje się na tą drugą opcję.

Z góry serdecznie dziękujemy !!

Zespół Fundacji.

Lipiec 2018