Strona główna

„Z Glinką i Granitkiem poznajemy tajemnice Dobromierza i okolic”

„Z Glinką i Granitkiem poznajemy tajemnice Dobromierza i okolic”

Dnia 27 maja 2024 roku, w ramach Konkursu o gminie Dobromierz, po raz XVI stanęli w szranki uczestnicy gry terenowej.
Ta wieloletnia tradycja Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Dobromierzu wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczy osiem drużyn, które stawiły się punktualnie w Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku, czyli na starcie i jednocześnie mecie tegorocznej edycji konkursu. Konkurs przybrał sprawdzoną formułę gry terenowej z wykorzystaniem nowoczesnego narzędzia, jakim jest aplikacja internetowa Action Bound. W tym roku drużyny, aby nie deptać sobie po piętach, poruszały się dwiema trasami, angażując się w quizy i bezpieczne misje. Gra „Z Glinką i Granitkiem poznajemy tajemnice Dobromierza okolic”, doprowadziła drużyny od startu na metę, a w finale wraz z widownią mogliśmy obejrzeć zrobione podczas wędrówki zdjęcia i filmiki. Niemalże w każdym punkcie oznaczonym na mapie drużyny skanowały w aplikacji kody QR, by móc poruszać się dalej. To nowość tegorocznej edycji.
Zmagania drużyn podsumowali jurorzy: Pan Jerzy Ulbin – wót Gminy Dobromierz, Pan Krystian Ulbin – prezes Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”, Pan Edward Hałdaś – ekspert i znawca wszelkich wydarzeń historycznych, mających miejsce na terenie naszej gminy oraz Pani Elżbieta Seperant – dyrektor SP Dobromierz. Biuro Pani marszałek Moniki Wielichowskiej reprezentowała Pani Marta Miller, która przekazała upominki i ciepłe słowa od samej patronki.
Podczas tegorocznej, już XVI edycji, organizatorzy podziękowali za wieloletnią współpracę Panu Jerzemu Ulbinowi – wójtowi Gminy Dobromierz, Panu Edwardowi Hałdasiowi – honorowemu obywatelowi naszej gminy, Panu Krystianowi Ulbinowi – prezesowi Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” i radnemu powiatowemu oraz Panu Stanisławowi Kałużnemu, którego piękne fotografie pozostają zawsze sentymentalną pamiątką, wręczając kwiaty i statuetki „Przyjaciel Szkoły”.
Największą liczbę punktów w tej edycji zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce, drugi wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu, a na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. W ramach projektu uczestnicy konkursu otrzymali nagrody indywidualne, czyli bogate zestawy z motywem Glinki i Granitka, a laureaci wartościowe vouchery. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich wytrwałość, cierpliwość i ducha walki fair play.
Koordynatorzy:
Katarzyna Stefańczyk
Aneta Haglauer
Konkurs odbył się w ramach projektu „Dobromierz Aktywny Społecznie”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach „Odnowy Dolnośląskiej Wsi”.
4 czerwca 2024
Terminarz wycieczek po Granitowym Szlaku
Czytaj więcej
5 czerwca 2024
Konsultacje społeczne – aktualizacja…
Czytaj więcej

Informacja: Serwis niniejszy wykorzystuje do prawidłowego działania pliki cookies. Więcej na polityka prywatności.