LGD “Szlakiem Granitu"

Nasza historia rozpoczęła się w 2008 r., kiedy to decyzją 36 reprezentantów z 7 gmin (Kostomłoty i Udanin w powiecie średzkim oraz Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świdnica i Żarów z powiatu świdnickiego), powołano do życia Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”. Od początku naszej działalności, staramy się realizować nasze działania w sposób profesjonalny i otwarty, zachowując jednocześnie swój społeczny charakter.

Do tej pory w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020:

• przekazaliśmy ponad 12 milionów złotych na realizację ponad 100 projektów,
  • dofinansowaliśmy budowę lub modernizację 39 obiektów infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej,
  • wsparliśmy finansowo 10 zabytków,
  • z naszym wsparciem zostało uruchomionych 20 nowych firm oraz 2 inkubatory przetwórstwa lokalnego, zaś 12 przedsiębiorstw otrzymało środki na rozwój swojej działalności. Te działania pozwoliły na stworzenie 49 nowych miejsc pracy.
  • zrealizowaliśmy 3 projekty współpracy między Lokalnymi Grupami Działania, w tym 1 międzynarodowy, kolejny jest w trakcie realizacji i dotyczy budowy Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku. Na realizację tych działań pozyskaliśmy ponad 1 milion zł.

Nasza misja:

Tworzenie przestrzeni i przyjaznego środowiska do budowania Małej Ojczyzny, poprzez aktywowanie lokalnej społeczności do działań na rzecz poznawania, pielęgnowania i krzewienia bogatej kultury obszaru naszego partnerstwa.

Mała Ojczyzna to MY ! – przez działania kulturalne, biznesowe i edukacyjne oraz szeroką aktywność na rzecz lokalnej społeczności, budowanie świadomości i tożsamości regionalnej.

Organy Stowarzyszenia
  1. Ulbin Krystian – Prezes Zarządu